Späť

5 tipov, ktoré vám pomôžu vybrať správnu lešenársku spoločnosť

Full Image

Či už pracujete na inštalácii strechy na rezidenčných budovách, alebo sa chystáte dokončiť rozsiahlu prístavbu komerčnej budovy, vždy je potrebné zabezpečiť, aby ste mali vhodné vybavenie a najali si spoľahlivých dodávateľov, ktorí vám pomôžu projekt dokončiť. Rozhodne to platí pri výbere lešenárskej spoločnosti. Je nanajvýš dôležité, aby bolo lešenie, ktoré si prenajmete, kvalitné a aby ste sa mohli spoľahnúť na to, že prioritou vášho dodávateľa bude bezpečnosť vás a vašich zamestnancov.

Najatie si nesprávneho dodávateľa vám môže spôsobiť množstvo rôznych problémov, z krátkodobého ale aj dlhodobého hľadiska. Môže ísť o problémy ako zle skonštruované lešenie, alebo aj celkový nedostatok profesionality zo strany lešenárskej spoločnosti. Tieto problémy sa pravdepodobne vyskytnú v prípade, že nenájdete lešenársku spoločnosť, ktorá bude zodpovedať vašim požiadavkám. Takže najbližšie, keď budete hľadať dodávateľa lešenia, ktorému budete môcť dôverovať, urobte si prieskum trhu a riaďte sa nasledujúcimi tipmi.

1) Zistite, aké služby daná spoločnosť ponúka

Plánovanie a konštrukcia lešenia nie je univerzálny proces pre všetkých klientov. Existuje vysoký počet rôznych lešení, ktoré sú vhodné pre rôzne stavebné projekty a prostredia. Preto je veľmi dôležité nájsť si spoločnosť, ktorá vám poskytne presne to, čo potrebujete. Dôveryhodná firma by nemala súhlasiť so spoluprácou na vašom stavebnom projekte, ak nedokáže dodať to, čo potrebujete. Dávajte si preto pozor na spoločnosti, pri ktorých si nie ste istý službami, ktoré ponúkajú.

Podobné: Výhody lešenia v stavebníctve

Predtým ako budete riešiť najatie lešenárskej spoločnosti, by ste si mali prejsť jej webovú stránku a prečítať zoznam služieb, ktoré ponúka. Ak už ste predtým pracovali s lešením, môžete mať lepšiu predstavu o tom, čo vlastne pre svoj nadchádzajúci projekt potrebujete. Ak si nie ste celkom istý, či je daná spoločnosť spoľahlivá, zistite si referencie od jej predošlých klientov. Tím profesionálov bude presne vedieť, čo potrebujete a dokonca vám môže pomôcť s návrhmi na mieru, pre projekty, ktoré sú o niečo komplexnejšie.

Široký výber lešenárskeho vybavenia môže byť ďalším znakom dlhoročných skúseností a môže byť dobrý prediktorom kvalitných služieb. Ak si s lešenárskou spoločnosťou vytvoríte dobrý vzťah hneď pri prvej spolupráci, bude pre obidve strany osožné, aby ste spolu spolupracovali aj na vašich budúcich projektoch.

Keď však majú iba obmedzené množstvo lešenia, môže to pre vás znamenať problém. Projekty, na ktorých sa budete podieľať sa totižto môžu v budúcnosti líšiť, a ak lešenárska spoločnosť nebude mať vhodné vybavenie potrebné na dokončenie vášho projektu, budete musieť vyhľadať novú spoločnosť a celý proces výberu zopakovať. Nestrácajte svoj drahocenný čas a hneď od začiatku hľadajte spoločnosť s najlepším možným výberom rôzneho vybavenia, za férovú cenu.

2) Zistite aké majú skúsenosti

Ako pri každej inej službe, aj pri výbere lešenárskej spoločnosti sa musíte uistiť, že vami vybraná spoločnosť má príslušné skúsenosti a dokáže prácu dokončiť podľa najvyšších štandardov. Bez príslušných odborných znalostí je nepravdepodobné, že bude spoločnosť schopná dôkladne postaviť, rozobrať a skontrolovať lešenie. Skladanie lešenia je proces, ktorý si vyžaduje veľkú zručnosť a profesionalitu. Bez toho nebudete môcť zaručiť, že je lešenie dostatočne odolné na to, aby ste na ňom mohli presúvať ťažké stavebné materiály, nehovoriac o tom, že je potrebné, aby unieslo aj viacerých robotníkov. Je vašou zodpovednosťou udržiavať svojich zamestnancov v bezpečí, takže je nevyhnutné zabezpečiť, aby ste si najali spoľahlivých a dôveryhodných dodávateľov.

Množstvo skúseností signalizuje, že vami vybraná spoločnosť je na trhu žiadaná. To môže naznačovať, že s ňou malo veľa klientov pozitívne skúsenosti. Dodávatelia s nedostatkom skúseností nemusia ponúkať tak kvalitné služby, ako hľadáte. Skôr ako sa rozhodnete spolupracovať s určitou lešenárskou spoločnosťou, urobte si dôkladný prieskum trhu.

3) Zistite, či majú komplexné poistenie

Pre prípad, že sa niečo pokazí, by ste sa mali uistiť, že vami vybraná lešenárska spoločnosť má správne poistenie. Práca s lešením je vysoko riziková, takže každá spoločnosť, ktorá s lešením pracuje, by mala mať komplexné krytie v prípade nejakej nehody. Existuje mnoho problémov, ktoré môžu ovplyvniť lešenie, napríklad krádež materiálov potrebných na jeho konštrukciu, pád pracovníkov z výšky alebo pád nejakých materiálov, ktorý môže ohroziť okoloidúcich aj robotníkov na stavbe.

S ohľadom na tieto riziká je dôležité, aby mali všetky lešenárske spoločnosti minimálne poistenie zodpovednosti za škodu. Predtým ako sa rozhodnete si lešenársku spoločnosť najať, dôkladne skontrolujte, že dané poistenie majú. Bez správneho poistenia, by mohli mať ťažkosti, ktoré môžu mať mnohé dôsledky aj na váš projekt. A to najmä v prípade, ak vy budete stranou, ktorá ich zažaluje. Komplexné poistné krytie je znakom starostlivosti, teda kvality, ktorú by ste mali vyhľadávať v každej potencionálnej lešenárskej spoločnosti.

4) Skontrolujte ceny na trhu

Ako pri každej inej službe aj tuto je vhodné si skontrolovať cenový systém spoločnosti, predtým ako sa dohodnete na využití ich služieb. Nechcete predsa uzavrieť zmluvu a následne byť konfrontovaný s niečím, čo ďaleko prekračuje vaše očakávania. Predtým ako začnete s hľadaním vhodnej lešenárskej spoločnosti, by ste mali zvážiť svoj rozpočet. Následne si vyžiadajte cenové ponuky od viacerých spoločností. Takto môžete porovnať ceny a odfiltrovať všetky spoločnosti, ktoré vám prídu príliš drahé.

Určite však nevoľte najlacnejšiu spoločnosť len preto, že je najlacnejšia. Ak vám nejaká spoločnosť ponúkne oveľa nižšiu cenu ako iné, môže to byť zlé znamenie. Môže sa totižto stať, že jej služby nebudú na rovnakej úrovni, čo vás bude z dlhodobého hľadiska stáť viac peňazí. Uprednostnite bezpečnosť a profesionalitu, vďaka čomu sa môžete vyhnúť ďalším neočakávaným výdavkom v budúcnosti.

Podobné: Výhody najatia si profesionálnej lešenárskej spoločnosti

5) Prejdite si jej recenzie

Lešenárska spoločnosť, ktorá má mnoho pozitívnych recenzií od spokojných zákazníkov, nepotrebuje svoje služby vo veľkom inzerovať. Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť skúseného dodávateľa lešenia, ktorému budete môcť dôverovať, je opýtať sa svojich kolegov alebo známych v stavebnom priemysle na spoločnosti, s ktorými v minulosti pracovali. Týmto spôsobom sa môžete spoľahnúť na to, že dodávateľ, ktorého služby sa rozhodnete využiť, v minulosti poskytoval vynikajúce služby a je veľmi pravdepodobné, že s ním budete spokojný aj vy.

Ak sa nemáte koho opýtať, hľadajte online. Hľadajte fóra a miesta, kde recenzie nebudú filtrované. Nefiltrované recenzie nájdete napríklad na stránkach sociálnych médií daných spoločností a v rôznych skupinách. Ide o najlepšie miesta, kde sa s najvyššou pravdepodobnosťou dozviete pravdu. Ak nájdete viac negatívnych skúseností a recenzií ako pozitívnych, je vhodné váš výber prehodnotiť. Veľa negatívnych recenzií nie je nikdy dobrým signálom.

Nebojte sa ozvať sa lešenárskej spoločnosti a opýtať sa, či vám nemôžu ukázať nejaké projekty, na ktorých pracovali, alebo recenzie od predošlých klientov. Je to vynikajúci spôsob, ako zistiť, akú spätnú väzbu poskytli spoločnosti jej predchádzajúci zákazníci a na aký aspekt svojich služieb je spoločnosť najviac hrdá.

V prípade, že by ste mali záujem o naše služby, čo sa týka prenájmu lešenia, veľmi radi vám odpovieme na akékoľvek otázky.

Chcete vedieť o podobných článkoch ako prvý?

Jedným kliknutím si aktivujte newsletter

  Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

  Ďaľšie články
  Aké technológie používať pre obmedzenie krádeží na stavenisku?

  So stavebnými materiálmi a zariadeniami sa vo veľkom … Continued

  Výhody najatia si profesionálnej lešenárskej spoločnosti

  Iba veľmi málo budov je možné postaviť bez … Continued

  10 najväčších stavebných projektov sveta

  Medzi 10 najväčších stavebných projektov patria kanály, letiská, … Continued

  Čo môžu dodávatelia lešenia urobiť so stále rastúcimi cenami materiálov?

  Je povzbudzujúce sledovať, koľko úsilia a odhodlania bolo … Continued

  Najväčšie verejne obchodovateľné realitné spoločnosti sveta pre rok 2021

  Realitné spoločnosti po celom svete zažili v tomto … Continued

  Bezpečnostné tipy pri práci s lešením

  Prevencia pádu je jedným z najdôležitejších faktorov bezpečnosti … Continued

  Výhody lešenia v stavebníctve

  Ak vám povieme, aby ste si predstavili stavbu, … Continued

  Práca pre nás

  Spoločnosť Lešenie SK neustále hľadá nových ľudí na … Continued

  Projekt Viktoriaskolan, Švédsko

  Projekt Viktoriaskolan odštartoval 24.5.2016 v meste Göteborg vo … Continued

  Projekty v nemecku

  V roku 2016 sa naši pracovníci podieľali celkovo … Continued

  Montáž a demontáž lešenia

  Naša firma LešenieSK sa zaoberá prenájmom a predajom … Continued

  Projekt Guldhedsskolan, Švédsko

  Tento projekt základnej školy prebiehal v termíne od … Continued

  Projekt Dr.Westrings Gata, Švédsko

  Názov tohto projektu pochádza z pomenovania mestskej časti, … Continued

  Reklama na streche

  Novinka! Naša spoločnosť Lešenie SK, s.r.o. už disponuje … Continued

  Sklad v trnave

  Firma Lešenie SK disponuje skladovým dvorom v Trnave … Continued

  Bytový dom, Veľký grob

  V minulom roku sme v spolupráci s firmou … Continued