Späť

Výhody najatia si profesionálnej lešenárskej spoločnosti

Full Image

Iba veľmi málo budov je možné postaviť bez lešenia. Čím je budova vyššia tým, viac lešenia je na jej výstavbu potrebného. V prípade menších stavebných prác sa stavebné firmy môžu obísť aj bez profesionálneho lešenia a sami si postaviť jednoduché oporné konštrukcie, no akonáhle sa plánuje výstavba väčšej budovy, je vhodné popremýšľať nad najatím si spoločnosti, ktorá vám dodá kvalitné lešenie.

V posledných rokoch sa prenájom lešenia stal neoddeliteľnou súčasťou stavebného priemyslu. Stručne povedané, lešenie predstavuje dočasnú konštrukciu, ktorá je postavaná tak, aby poskytla robotníkom podporu a stabilnú platformu pri stavaní, údržbe alebo oprave budov. Čím vyššia je budova, tým viac je lešenie potrebné. Je jedno či ide o komerčné alebo rezidenčné stavby, prenajímanie lešenia sa hodí vždy. Dovoľte nám predstaviť vám niekoľko výhod, prečo sa oplatí si najať profesionálnu spoločnosť prenajímajúcu lešenie.

Profesionálne spoločnosti využívajú služby skúsených inžinierov, ktorí zabezpečia, aby bolo lešenie mimoriadne bezpečné. Skúsená spoločnosť vám počas celej doby prenájmu lešenia ponúkne výhodné služby. Ak na tom budete trvať technik si s vami prejde jednotlivé lešenia a skontroluje ich bezpečnosť. Vďaka tomu budete môcť zaručiť bezpečnosť svojich pracovníkov aj materiálov na stavbe. Celý proces stavby tak prebehne hladko a bez väčšieho zdržania alebo neočakávaných finančných výdavkov.

Podobné: Výhody lešenia v stavebníctve

Zrútenie konštrukcie pod záťažou náradia alebo pracovníkov predstavuje katastrofu gigantických rozmerov. Takéto zrútenie môže mať nepríjemné dopady, z ktorých sa stavebná spoločnosť nemusí nikdy zotaviť. Dôjde k prerušeniu všetkých stavebných prác, inšpekciám, vyšetrovaniam, súdnym pojednávaniam a s najväčšou pravdepodobnosťou aj súdnym sporom. Inžinieri však vedia, ako navrhnúť podpornú konštrukciu tak, aby slúžila na to na čo má a chránila robotníkov, náradie a stavebný materiál.

V súčasnosti sa k práci na stavbe vzťahuje veľký počet právnych noriem a zákonov, ktoré majú zabezpečiť ochranu pracovníkov na stavenisku ale aj okoloidúcich. Práca na vysokých a komplikovaných stavebných projektoch sa spája s mnohými rizikami. Tým, že si najmete profesionálnu lešenársku spoločnosť, nezabezpečujete ochranu len pre svojich robotníkov, ale aj sami pre seba.

Okrem toho profesionálne lešenárske spoločnosti zabezpečujú všetok materiál, potrebný ku konštrukcii lešenia. To znamená, že budete mať o ďalšiu starosť menej. Ak spoločnosti umožníte dodať vám materiály, môžete si byť istý, že materiály použité na stavby, budú tie isté ako materiály uvedené v plánoch o konštrukcii lešenia. Táto skutočnosť ochráni nielen vašich robotníkov, ale taktiež aj vašu spoločnosť.

Lešenie, ktoré bolo skonštruované profesionálni, umožní robotníkom na stavbe najľahší prístup ku všetkým ťažko dostupným oblastiam, ako sú napríklad stropy alebo vysoké steny. Vďaka lešeniu sa robotníci na stavbe dostanú do výšky potrebnej pre dokončenie práce. Áno, v niektorých prípadoch by mohli použiť rebríky, ale povedzme si úprimne lešenie je v porovnaní s rebríkmi oveľa bezpečnejšie. Mobilné lešenie poskytuje robotníkom stabilnú platformu, vďaka ktorej sa významne znižuje riziko pádu.

Využitie vopred skonštruovaného lešenia bude znamenať, že sa musíte uspokojiť s generickým dizajnom. V tomto prípade si nemôžete byť istý, že tento dizajn bude vyhovovať potrebám vášho konkrétneho projektu. Mnoho špičkových spoločností prenajímajúcich lešenia má vlastných interných technikov, ktorí po preštudovaní stavebného projektu, navrhnú lešenie priamo na mieru. Lešenie, ktoré bolo navrhnuté s ohľadom na konkrétny stavebný projekt bude viesť k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu dokončeniu stavby.

Spoločnosti prenajímajúce lešenia majú vlastných zamestnancov, ktorí vám toto lešenie na stavbe postavia. Spoločnosť by okrem toho mala dodať aj stavebný dozor, ktorý skontroluje lešenie. Ušetrí vám to čas a zdroje, pretože nebudete musieť zamestnávať ďalších robotníkov s dostatočnými skúsenosťami a kvalifikáciou. Takto nebudete musieť utratiť nič navyše, pretože lešenárska spoločnosť si zabezpečí, aby mala k dispozícii všetkých robotníkov a inžinierov, ktorých bude pri danom projekte potrebovať.

Stavebný projekt musí bežať podľa dopredu stanoveného harmonogramu. Ak sa niečo oneskorí môže ísť o jednu z najdrahších a najfrustrujúcejších záležitostí pre každého stavbyvedúceho. Najatie si profesionálnej lešenárskej spoločnosti vám môže pomôcť zaistiť, aby váš projekt bežal bez akýchkoľvek oneskorení. Aby ste sa uistili, že počas stavby nedôjde k žiadnym problémom, spolupracujte s renomovanou spoločnosťou, ktorá má dlhoročné skúsenosti a spokojných zákazníkov.

Akonáhle bude práca na stavbe dokončená a lešenie nebude viac potrebné, spoločnosť, od ktorej ste si lešenie prenajali, ho demontuje. Demontáž lešenia môže byť pomerne komplikované, najmä v prípade, že ide o veľkú stavbu, na ktorej sa rozkladalo viacero lešení. Nakoľko sa však nemusíte zaoberať demontovaním lešenia, môžete sa pustiť do práce na ďalšej stavbe, alebo dovoliť svojim robotníkom oddýchnuť si.

V prípade, že si stavebné spoločnosti lešenie prenajímajú, nemusia sa starať o to, kde ho budú skladovať ani zháňať nákladné autá, ktorými ho privezú a odvezú. Vďaka tomu ušetria kopec času a finančných prostriedkov. Skladovanie veľkého množstva rozmerného lešenia totižto môže vyjsť poriadne draho.

Popri tom ako budete porovnávať ceny jednotlivých spoločností vo vašom okolí, zistite si aké ďalšie náradie alebo nástroje, ktoré by mohli zefektívniť dokončenie vášho stavebného projektu, vám môžu taktiež požičať. Mnohé spoločnosti prenajímajúce lešenia totižto požičiavajú aj plošiny alebo iné druhy pojazdného lešenia. Vďaka týmto mobilným platformám sa vaši pracovníci jednoducho dostanú na ťažko dostupné miesta.

Podobné: Bezpečnostné tipy pri práci s lešením

Obávate sa toho, že bude prenájom lešenia príliš drahý? Rozhodne by ste si mali dať pozor na to, aby ste nejakej firme nezaplatili priveľa, no v konečnom dôsledku sa nemusíte obávať toho, že prerobíte. Ak nepracujete s profesionálnym tímom, môže dôjsť k závažným problémom, ktoré spomalia prácu na stavbe. V konečnom dôsledku to bude z dlhodobého hľadiska finančne nákladnejšie. Celý projekt môže byť zdržaný, kvôli akýmkoľvek sťažnostiam, alebo nehodám spôsobeným v dôsledku nesprávneho vybavenia. Investujte o niečo viac a zaistite, že budete spolupracovať s lešenárskou spoločnosťou, ktorá bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Proces navrhovania a konštruovania lešenia je pomerne komplikovaný. Ak sa stavebná spoločnosť rozhodne urobiť všetko, čo sa s týmto procesom spája, tak si v podstate pridáva ďalšie zameranie podnikania. Konštruovanie lešenia je samostatným podnikaním, na ktoré potrebujete dostatok kvalifikovaných zamestnancov, vybavenie a finančné zdroje.

Náklady na všetky tieto úkony môžu byť vysoké, najmä ak si uvedomíte, že zamestnanci musia byť platení bez ohľadu na to, či pracujú na konštruovaní lešenia alebo nie. Z vyššie spomenutých dôvodov je preto vždy lepšie si najať nejakú profesionálnu spoločnosť, ktorá sa venuje konštrukcii lešení. Preto, ak by ste mali záujem o naše služby, neváhajte nás kontaktovať a náš tím sa vám bude venovať.

Chcete vedieť o podobných článkoch ako prvý?

Jedným kliknutím si aktivujte newsletter

  Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

  Ďaľšie články
  5 tipov, ktoré vám pomôžu vybrať správnu lešenársku spoločnosť

  Či už pracujete na inštalácii strechy na rezidenčných … Continued

  Aké technológie používať pre obmedzenie krádeží na stavenisku?

  So stavebnými materiálmi a zariadeniami sa vo veľkom … Continued

  10 najväčších stavebných projektov sveta

  Medzi 10 najväčších stavebných projektov patria kanály, letiská, … Continued

  Čo môžu dodávatelia lešenia urobiť so stále rastúcimi cenami materiálov?

  Je povzbudzujúce sledovať, koľko úsilia a odhodlania bolo … Continued

  Najväčšie verejne obchodovateľné realitné spoločnosti sveta pre rok 2021

  Realitné spoločnosti po celom svete zažili v tomto … Continued

  Bezpečnostné tipy pri práci s lešením

  Prevencia pádu je jedným z najdôležitejších faktorov bezpečnosti … Continued

  Výhody lešenia v stavebníctve

  Ak vám povieme, aby ste si predstavili stavbu, … Continued

  Práca pre nás

  Spoločnosť Lešenie SK neustále hľadá nových ľudí na … Continued

  Projekt Viktoriaskolan, Švédsko

  Projekt Viktoriaskolan odštartoval 24.5.2016 v meste Göteborg vo … Continued

  Projekty v nemecku

  V roku 2016 sa naši pracovníci podieľali celkovo … Continued

  Montáž a demontáž lešenia

  Naša firma LešenieSK sa zaoberá prenájmom a predajom … Continued

  Projekt Guldhedsskolan, Švédsko

  Tento projekt základnej školy prebiehal v termíne od … Continued

  Projekt Dr.Westrings Gata, Švédsko

  Názov tohto projektu pochádza z pomenovania mestskej časti, … Continued

  Reklama na streche

  Novinka! Naša spoločnosť Lešenie SK, s.r.o. už disponuje … Continued

  Sklad v trnave

  Firma Lešenie SK disponuje skladovým dvorom v Trnave … Continued

  Bytový dom, Veľký grob

  V minulom roku sme v spolupráci s firmou … Continued